89 Görüntülenme
Çığlık 5 – Scream 5
6.3 IMDB Puanı

Çığlık 5 – Scream 5

  • Yapım Yılı 2022
  • Ülke Amerika
  • Film Süresi 114 dakika
Yönetmen Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett
Senaryo James Vanderbilt, Guy Busick, Kevin Williamson
Oyuncular Courteney Cox, David Arquette, Neve Campbell
Kulağa abartılı geliyor, ancak korku türünde Scream'den önce ve Scream'den sonra olduğunu söylemek doğru olur. Yönetmen Wes Craven'in (ne yazık ki 2015'te vefat eden) başında olmadığı ilk film, yönetmenler Tyler Gillett ve Matt Bettinelli-Olpin, Craven-esque kamera çalışması üzerinde kendi bükümleriyle filmi kontrol ediyor. Geç ve harikaların çekemeyeceği bazı çekimler, çok sayıda eğimli açı ve hatta bir dolly-zoom var, hem 'geleneksel' bir devam filmi gibi hissettiriyor, hem de kendi yönetmen kimliğini oluşturmaya çalışıyor. Ayrıca rollerini zevk ve eğlenceyle oynayan harika bir oyuncu kadrosunu da bir araya getirdiler.
Scream 5 , makyaj ve SFX ekiplerinin saf kan çalışması yapması ve önceki bölümlerde görülenden çok daha korkunç anlar sunması ile muhtemelen serinin en şiddetli olanı diyebiliriz.
"Çığlık" bir telefon görüşmesiyle açılıyor ve evet, hala sabit hat. Bir kez daha, genç bir kadın evde tek başına bir psikopatla film trivia oynamaya zorlanır.
Çığlık 5 - Scream 5 filmini Türkçe dublaj ve altyazılı olarak 1080p hd kalitesinde fullfilmizle.pro farkıyla izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın